Coraz większa popularność Peptydów

Peptydy to organiczne związki chemiczne które stanowią budulec białek, który odpowiada za sygnalizacje przeróżnych reakcji w naszym organizmie. Wiele osób określa je jako naturalne, ponieważ istnieją już w nim istnieją. W trakcie badań i produkcji zostały sklasyfikowane w wielu przypadkach w kolejności numerów. Właśnie dlatego niektóre z nich są tylko literami lub cyframi. Łączą się w łańcuchy poprzez połączenie cząsteczek aminokwasów (minimalna ilość to 2) przy użyciu wiązania peptydowego.

Wyróżniamy :

Polipeptydy – których łańcuch zbudowany jest od 10 do 100 aminokwasów,

Oligopeptydy – liczą od 2 do 9 aminokwasów,

Jeżeli w łańcuchu zostanie przekroczona magiczna liczba 100 mamy do czynienia już z białkami.

Peptydy naturalne i zmodyfikowane

Peptydy Naturalne

Znanych jest około 300 typów peptydów naturalnych, z czego za najważniejsze jest około 20. Odpowiadają za przekaz informacji wewnątrz komórek, uwalniają enzymy, regulują procesy produkcji komórek oraz są ich przekaźnikami. Występują w wielu produktach zwierzęcych czy roślinnych, jak m.in. :

mleko,

jedwab,

pszenica,

soja,

ryż

i wiele, wiele innych.

Peptydy zmodyfikowane

Są to peptydy połączone z łańcuchem kwasu tłuszczowego. Preparat kosmetyczny przenika dzięki niemu lepiej przez naskórek trafiając bez problemu do „miejsca przeznaczenia”. Zostały stworzone z misją wzmocnienia działania peptydów i zmaksymalizowania zasięgu ich oddziaływania.

Rodzaje peptydów

Peptydy sygnalizujące – stymulują m.in. aktywność fibroblastów podczas produkcji włókien podporowych naszej skóry, elastyczny czy kolagenu, dzięki czemu przyczynają się spłyceniu zmarszczek i odmłodzeniu skóry. Najbardziej znanym peptydem tego typu jest pentapeptyd palmitylu, który ma za zadanie stymulować produkcję kolagenu I, III oraz IV.

Peptydy nośnikowe – transportują aktywne substancje w głąb skóry oraz przyłączają się do innego składnika ułatwiając mu przedostanie się do miejsca aktywności. Peptydy nośnikowe są pierwszymi, które wypróbowano w preparatach przyspieszających gojenie się ran i kosmetykach odmładzających.

Peptydy neuroprzekaźnikowe – rozluźniają i rozkurczają te mięśnie, które odpowiadają za tworzenie zmarszczek mimicznych. Peptydy neuoprzekaźnikowe przeciwdziałają napięciom i naprężeniom skóry, które po pewnym czasie tracą swoją zdolność do rozkurczania się, co jest późniejszym efektem powstawania wspomnianych pierwszych zmarszczek mimicznych.

Peptydy modulujące działanie enzymów – Są uzyskiwane najczęściej z wyciągów roślinnych (np. ryż), bez sztucznej syntezy oraz hamują oddziaływanie kluczowego enzymu w procesach metabolicznych.

Peptydy biomimetyczne – możemy je spotkać w bardzo wielu kosmetykach nowej generacji. Są to substancje imitujące działanie ich naturalnych odpowiedników.

Powyższe opisy są jednak bardzo ogólnikowe, a naszym dzisiejszym zadaniem jest bardziej konkretne zgłębienie tematy. Bierzmy, więc Peptydy pod mikroskop rozbijając je na czynniki pierwsze!

Charakterystyka Peptydów

GRHP-2

Jest to peptyd, którego struktura może posiadać nawet z pół tuzina aminokwasów! Z informacji, które wynikają z testów na zwierzętach jego główną misją jest pobudzenie naturalnej wydzieliny odpowiedzialnej za wzrost. Wpływa partyjnie na umiejętności peptydu, który pobudza przysadkę mózgową, która pełni funkcję na przykład ciśnienia krwi czy wzrostu.

Peptyd reguluje układ hormonalny oraz zdecydowanie zwiększa pułap napływu jonu wapnia. Oprócz tego stymuluje proces, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie wydzieliny odpowiadającej za wzrost. Wśród głównych zalet za które należy pochwalić omawiane peptydy to m.in : obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, poprawę gęstości kości, zwiększenie ochrony wątroby czy wzmocnione działanie przeciwzapalne.

Ma jednak również drugą, bardziej mroczną stronę medalu, gdyż zwiększa możliwość występowania zmęczenia, rozwija objawy szczelności i/lub cieśni nadgarstka, powoduje mrowienie i drętwienie kończyn oraz zmniejsza wrażliwość na insulinę.

GHRP-6

Najczęstszym zastosowaniem tych peptytów jest pożądanie zwiększenia produkcji GH. Należy do kategorii uwalniającej hormon wzrostów użytkownika oraz tej samej grupy co GHRP-2, Ipamorelin czy Heksarelina. Nie warto ich łączyć, ponieważ wszystkie mają podobny skutek oddziaływania.

Jego głównym zastosowaniem jest zwiększenie poziomu wzrost, co rykoszetem prowadzi do zwiększenia poziomu IGF-1, co wpływa na spalanie tłuszczu oraz niekiedy na przyrost mięśni. Wpływa na zwiększenie apetytu, a jego wartość wykazaniu na zminimalizowanie stanu zapalnego i wspomaganie leczenie obrażeń ciała (zwłaszcza ścięgien)

GHRP-6 mogą być stosowane przez sportowców preferujących pobudzenie własnego hormonu wzrostu. Dodatkowo poprawia jakość skóry i gojenie się urazów. Kiedy jednak jest stosowany w tak zwanym cyklu warto ograniczyć jego dawkę do minimalnej.

Ipamorelin

Jest uważany za jeden z najbardziej wszechstronnych receptorów GHRP, a jego działanie jest podobne do tego jakie powodują GHRP-2 i GHRP-6. Ipamorelin jest jednym z najczystszych i najbardziej wszechstronnych oraz najważniejsze – najbezpieczniejszych GHRP na rynku. Działa bardziej efektywnie od innych substancji i nie ma żadnego wpływu na stężenie kortyzolu czy prolaktyny. Cieszy się największym pożądaniem wśród profesjonalnych sportowców, według których najlepiej stymuluje produkcje GH.

Regularne stosowanie Ipamorelinu wpływa na wzrost mięśni, nie ryzykując przy tym wystąpienia deformacji kości czy chrząstek. Nie posiada właściwości lipogenicznych greliny oraz nie powoduje łaknienia. Oprócz szybkie utraty tkanki tłuszczowej powoduje utrzymani tkanki chudej mięśni, wpływa na odmłodzenie i wzmocnienie stawów. Poprawia sen oraz zwiększa LBM. Sam hormon wzrostu wydzielany jest pod wpływem środka na niemal wszystkie części ciała z mięśni do konstrukcji szkieletowych. Wpływa nawet na porost włosów.

W trosce o włąsne bezpieczeństwo powinno stosować się do wszelkich zaleceń producenta i nie mieszać go z narkotykami czy alkoholem.

TB-500

Może być stosowany do wspomagania gojenia, zmniejszenia bólu w przypadku uszkodzeń czy potrzeby zwiększenia zakresu ruchu w przypadkach urazów. Stosowanie u ludzi jest raczej rzadkie i ogranicza się do ludzi, lubiących eksperymenty. Jego stosowanie jest rozpowszechnione wśród koni wyścigowych, choć nie jest lekiem na receptę weterynaryjną.

Znajduje swoje zastosowanie w przypadkach mocnego uszkodzenia, gdzie przez doświadczania, gojenie urazów może być powolne lub bardzo długie.

Wspomaga zapalenie ścięgien, mięśni, uszkodzenia skóry czy wszelakie urazy mięśni i tkanki łącznej. W takich wypadkach może zapewnić spory progres.

BPC 157

Jest wyizolowany z soku żołądkowego człowiek. Jest mocnym stymulatorem czynnika VEGF i ma bardzo silne działanie aktywujące tworzenie się naczyń krwionośnych. Jest pomocny w problemach z jelitami, kontuzjami sportowymi czy wszelkimi chorobami neurodegenarycjnymi. Jest sekwencją aminokwasów, która została wyprodukowana przez organizm w kwasach trawiennych, gdzie ma za zadanie chronić i naprawiać jelita.

BPC 157 ma wiele pozytywnych oddziaływań na organizm m.in. przyspiesza gojenie się po operacjach czy kontuzjach, promuje wzrost naczyń krwionośnych oraz przyspiesza przepływ krwi, a badania wykazują, że również przeciwdziała nadmiarowi magnezu. Oprócz tego odwraca niekorzystne skutki alkoholu (zmniejsza ciśnienie oraz stabilizuje funkcje wątroby) oraz jest środkiem uspokajającym reakcję szokową organizmu.

HGH Frag

Jest szczególnym związkiem dla kulturystów, którzy powinni wziąć pod uwagę dodanie HGH Frag do cyklu, gdyż bardzo dobrze reguluje przemianę tłuszczową, bez niepożądanych działań ubocznych a przez izolowanie końca ogona cząsteczki GH działa nawet lepiej niż sam hormon wzrostu. Hamuje lipogenezę, przez co zatrzymuje się tworzenie kwasów tłuszczowych i innych lipidów. To co odróżnia HGH Frag od innych spalaczy tłuszczu jest brak doświadczenia głodu czy wahań nastroju. Jest skuteczny w budowie beztłuszczowej masie ciała, syntezie białek oraz wpływa na lepszy sen.

Tesamorelin

Jest hormonem wzrostu pomagającym zwiększyć metabolizm, zmniejszyć tkankę tłuszczową, efektywniej wykorzystywać wytwarzaną energię i poprawić kształt ciała. Oprócz tego jest czynnikiem uwalniającym hormon wzrostu, a badania kliniczne wykazały, że Tesamorelin wspomaga redukcję tłuszczu brzusznego minimalizując skutki uboczne lepiej niż sam ludzki hormon wzrostu.

Uwalnia hormon GHRH, który stosowany jest w leczeniu HIV.

Hexarelin

Jest najsilniejszym dostępnym GHRP, a działaniem heksareliny jest pobudzenie gruczołów do uwolniania wzrostu, co oznacza ulepszony poziom przyrostu siły mięśniowej, szybsze spalanie tłuszczu czy lepszą elastyczność kości oraz zwiększenie ich gęstości mineralnej. Wpływa również na wytrzymałość mięśni i wspomaga wszelkie procesy regeneracji oraz gojenia. Nie powoduje żadnych efektów ubocznych i nie pojawia się wraz z nim uczucie łaknienia oraz głodu. Poprawia poziom GH w organizmie i hamuje somatostatynę.

IGF-1

Jest powszechnie używany w sporcie, a przez swoje działania w postaci zwiększania masy mięśniowej cieszy się coraz większą popularnością. Zwiększa ją szybko i zachowuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa poprzez zwiększenie retencji azotu i syntezy białek.

Zwiększa również liczbę włókien mięśni ciała, a użytkowników IGF-1 raduje również fakt, że spala tłuszcz w piorunującym tempie. Wielu sportowców podczas zażywania IGF-1 twierdzi, że podczas dawkowania zauważyli szybszą regenerację oraz wzrost koncentracji.

CJC-1295

Dzięki CJC-1295 możemy spodziewać się progresu masy mięśniowej, a także zauważyć znaczący wzrost siły. Godny odnotowanie jest również spotęgowanie beztłuszczowej masy ciała.

Misja jaka przyświeca CJC-1295 to przyspieszenie rośnięcia tkanki mięśniowej, ale to nie wszystko. Omawiane peptydy wpłyną również na budowę masy mięśniowej oraz podwyższą siłę fizyczną.

Mało tego, pobudzą wzrost komórek skóry, dzięki czemu będzie odporniejsza. Podobnie jak większość peptydów dobrze wpływa na sen.

MGF

Nawiązuje do mechanicznego czynnika wzrostu, hormonu, który jest produkowany w tkance mięśniowej zwierząt. Ma swoje zastosowanie w gojeniu się uszkodzonych mięśni, a wraz z IGF-1 są kluczowe w procesie odradzania mięśni. Traktowane są również jako podstawowy mechanizm anaboliczny, który wykorzystuje się w tworzeniu nowych tkanek.

MGF pomoże wytworzyć nowe włókna mięśniowe oraz naprawić uszkodzone mięśnie. Powinno się go dawkować raz dziennie po treningu lub przed snem z uwagi na to, że jest bardzo mocnym peptydem.

PEG MGF

Peg mgf prowadzi do wzrostu masy mięśniowej i szybszej regeneracji tkanek, a ponad to powoduje również lepszą regenerację mięśni szkieletowych. Obecność peptydu może powodować wzrost zdolności do budowy i naprawy tkanki mięśniowej i szkieletowej w bardzo efektywny sposób. Poprawia gęstość kości i powoduje zwiększenie ilości minerału kostnego, co oznacza, że kości są mocniejsze i mniej podatne na złamania. PEG MGF ma pozytywny wpływ na układ krwionośny w przypadku niedokrwienia, ponieważ zwiększ dopływ krwi do tkanek, co powoduje, że niedobór tlenu i glukozy nie występuje, a to jest niezbędnego do prawidłowego metabolizmu komórkowego.

PAL-GHK

Nazywany jest również peptydem miedzianym. Jest jednym z najczęściej wykorzystywanym w kosmetyce, ponieważ naprawia uszkodzone geny oraz tkankę skórną. Wpływa na szybsze jenie się rana, działa przeciwzapalnie i przeciw utleniająco. Powoduje również wzrostu komórek odpornościowych.

Odgrywa również ważną rolę w biologii komórek macierzystych i ochronie przeciwnowotworowej. Znajduje swoje zastosowanie w kosmetykach jako składnik przeciw starzeniu się skóry i jej reperacji.

Melanotan

Jest hormonem peptydowym, stosowanym do promowania opalania. Działa przez stymulację receptorów alfa-melanocytów, co wpływa na sprzyjanie powstawania melaniny w odpowiedzi na ekspozycje promieni słonecznych. Znaczna ilość Melanotanu w organizmie spowoduje zapamiętanie komórek skóry przez co osoba opala się tak jakby była w genetycznie ciemniejszym typie. Oprócz tego może być stosowany w celu podwyższenia libido i popędu seksualnego.

Reasumując wszystko do kupy. Peptydy działają odmładzająco oraz pełnią funkcję naprawczą dla naszego organizmu, kiedy przyjmowane są w odpowiednich dawkach. Jeżeli przedawkuje się którykolwiek z nich mogą występować niepożądane skutki uboczne, więc warto stosować się do zalecanych dawek.

Chciałoby się rzec, że wszystkie połączone razem ze sobą stworzyłyby Kamień Filozoficzny rodem z Harrego Pottera.

One thought on “Coraz większa popularność Peptydów

  1. Witam. Proszę o adres e-mail na który mogę złożyć zamówienie bo przeglądam Państwa stronę od godziny i nie mogę znaleźć albo nie działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *