Cytomel-T3-50mcg/tab 20tabs-35zł

Czym jest Tiromel T3?

Tiromel zwany również pod nazwą cytomel to silny niesteroidowy lek, którego substancją czynną jest hormon naturalnie wytwarzany przez komórki tarczycy. Mowa tutaj o hormonie T3 (trójjodotyroninie) która w kręgach kulturystycznych stosowana jest w celu wspomagania redukcji niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Zawarty w Tiromelu hormon T3 powoduje przyśpieszenie pracy tarczycy, zwiększając tym samym metabolizm i termogeneze, która powoduje szybsze spalanie pokarmów. Tiromel sam w sobie jest preparatem który powinien być stosowany przez osoby mające wysokie doświadczenie w znajomości fizjologii ludzkiego organizmu, ponieważ nieostrożne stosowanie hormonu T3 może doprowadzić do zaburzenia pracy tarczycy, niosąc ze sobą nieprzewidziane dla zdrowia skutki.

Tiromel polecany jest także osobom trenującym zawodowo i mającym bardzo dużą wiedzę w sprawach diety czy treningu. Samo dawkowanie hormonu T3 liczone jest w mikrogramach. Prawidłowe użytkowanie Tiromelu sprowadza się do zaczęcia od jak najniższej dawki, ewentualnie podnosząc ją w ramach potrzeb. Najbardziej popularna dawka to 25 mikrogramów, kiedy maksymalnie w ciągu doby możemy spożytkować aż 100 mikrogramów Tiromelu. Najlepszym rozwiązaniem polecanym przez wielu użytkowników jest rozłożenie lekarstwa na kilka mniejszych porcji, które po stosowaniu przez okres nie dłuższy niż 6 tygodni powinny zostać odłożone na około 3 miesiące.

Krótka historia Tiromelu

Pierwotnie wytworzony w postaci wyciągu z gruczołu tarczycy, T3 tak jak wiele innych lekarstw bazujących na terapii hormonalnej był stosowany w endokrynologii, lecząc wiele negatywnych dla zdrowia zaburzeń i chorób. Trwające w XX wieku badania na temat T3 doprowadziły w końcu do jego syntetycznego otrzymania, a w 1981 roku lek zaczął być stosowany w celach terapeutycznych.

Jak działa Tiromel?

T3 samo w sobie odpowiada za prawidłową regulację i wychwyt składników odżywczych które przenoszone są potem do komórek oraz mitochondriów znajdujących się w ich wnętrzu, skutecznie wykorzystując ich obecność w produkcji i zużyciu energii. Syntetyczny T3 znacząco wpływa na przyśpieszenie metabolizmu organizmu poprzez odpowiednie odprowadzanie węglowodanów, tłuszczy i białek do mitochondriów, które pod wpływem działania hormonu T3 spalają o wiele szybciej niż normalnie te ważne dla ciała składniki doprowadzając do polepszenia ogólnej jakości masy mięśniowej. Należy jednak pamiętać, że bez odpowiednich suplementów Tiromel jest w stanie doprowadzić do zaniku mięśni.

Kiedy stosować Tiromel?

Tiromel (Cytomel) w medycynie używany jest jako lek terapeutyczny, który stosowany jest z powodzeniem od wielu lat w walce z różnego rodzaju schorzeniami tarczycy. Niepoprawne funkcjonowanie tego narządu – niedoczynność tarczycy, która polega na nieodpowiednim zarządzaniu poziomem hormonów charakteryzuje się takimi fizycznymi objawami jak: brak energii, senność, przyrost masy ciała i tkanki tłuszczowej, utrata włosów a także zmiany w kolorze skóry.

Jednakże oprócz celów terapeutycznych Cytomel znalazł także swoje miejsce w środowisku sportowym, gdzie z powodzeniem stosowanie hormonu T3 znalazło swoich oddanych fanów wśród kulturystów. Ogólnodostępne opakowania lekarstwa zawierają różnorakie dawki w pojedynczej tabletce, zaczynając od 5 mikrogramów, kończąc na 50 mikrogramowych dawkach w jednej tabletce.

Cytomel sam w sobie z powodzeniem może być także używany z innymi środkami redukującymi tkankę tłuszczową w organizmie ze względu na jego synergistyczną naturę, która powoduje zwiększenie efektów dopełniających się z innymi lekarstwami.

Tiromel w świecie sportu

Sportowe użytkowanie lekarstwa zawierającego syntetyczny hormon T3 polega w głównej mierze na redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej zalegającej w ciele, która dla wielu kulturystów może być utrapieniem którego trudno się pozbyć. Hormony które wytwarzane są przez tarczyce często nazywane są regulatorami procesów metabolizmu, T3 jest dowodem na to sformułowanie samym w sobie. Wysokie stężenie tego hormonu w organizmie widocznie przyśpiesza metabolizm, przekładając się na o wiele większą ilość spalonych kalorii i widoczne różnice w ubytku masy tłuszczowej ciała.

Niestety, bądź co bądź wielu kulturystów musi stawić czoła bolesnemu faktowi, ponieważ nieodpowiednie stosowanie Tiromelu, czyli złe nieproporcjonalne do naszych zapotrzebowań dawkowanie może doprowadzić do wielu powikłań organizmu. Odpowiedzią na ten stan jest zastosowanie odpowiednich sterydów anabolicznych a także dobrze dobrana dieta, ponieważ przez swoje działanie Cytomel jednakowo spala tłuszcze, węglowodany i białka, co znajduje w ostatnich latach także uznanie wśród kulturystów chcących pracować nad swoją masą mięśniową z tym lekiem, nie stosując go tylko jako środka na cięcie diety i spalenie tkanki tłuszczowej.

Dieta i odpowiednie dawkowanie.

Dieta to podstawa, podczas stosowania Tiromelu jest ona tak samo ważnym czynnikiem jak preparat który stosujemy. Cykl suplementacji hormonem T3 to czas kiedy powinniśmy zachować równowagę między białkami, tłuszczami i węglowodanami. Białko w głównej mierze powinno pochodzić z chudego, białego mięsa, można oczywiście suplementować białko odpowiednimi odżywkami, jednak powinny być one tylko urozmaiceniem diety. Jeśli redukcja ma już nastąpić, to jedynie ze strony węglowodanów i tłuszczy, ustalając wcześniej odpowiednią ilość spożywanych białek i tłuszczy.

Dawkowanie Tiromelu powinno trwać w cyklu nieprzekraczającym 6 tygodni, hormonu T3 nie możemy odstawić w jakimkolwiek momencie ze względu na możliwe efekty uboczne, negatywnie wpływające na zdrowie. Odpowiednie dawki dobowe na początek nie powinny przekraczać 6-12 mikrogramów na dobę. Wraz z narastającymi potrzebami organizmu dawki powinny być systematycznie zwiększane o dodatkowe 6 mikrogramów, pamiętając jednak o tym, aby przed zakończeniem cyklu także stopniowo zmniejszać dawki do poziomu z momentu rozpoczęcia cyklu.

Wady i zalety Tiromelu

Tiromel odpowiednio używany sam w sobie nie posiada wad które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie użytkownika, niestety nieodpowiednie rozdysponowanie dawkami w trakcie cyklu a także nierozważna interakcja z lekiem mogą doprowadzić do wielu powikłań.

Jednakże, Tiromel sam w sobie posiada cenione zalety w kręgach kulturystycznych jak:

Widoczna utrata tkanki tłuszczowej

Zarysowanie sylwetki, poprawa ogólnego wyglądu budowy ciała

Brak potrzeb w obcinaniu spożywanych na co dzień kalorii

Wsparcie dłuższych cykli

Tiromel sam w sobie może jednak posiadać takie skutki uboczne jak:

Nieregularny puls

Nadmierna potliwość

Nudności

Dysfunkcje na poziomie metabolicznym

Palpitacja serca

Bóle głowy

Problemy z oddychaniem

Podsumowanie – Tiromel.

Wraz z rozpoczęciem stosowania syntetycznego hormonu T3 w postaci Tiromelu dochodzi do nienaturalnego zaburzenia cyklu produkcyjnego endogennych hormonów tarczycy. Cykl produkcyjny hormonów zostanie zamknięty przez czas stosowania Tiromelu, nie wysyłając do organizmu naturalnych hormonów odpowiadających za odpowiednie manewrowanie gospodarką hormonalną i metaboliczną. Jednakże po krótkim czasie od zaprzestania stosowania hormonu T3 dochodzi do ponownego uruchomienia naturalnej cykliczności.

Podczas suplementacji Tiromelem, należy pamiętać o takich rzeczach jak:

Leku nie powinniśmy stosować ze stwierdzoną nadczynnością tarczycy

Cytomel nie powinien być używany przez osoby zaczynające swoje doświadczenie z kulturystyką, rekreacyjna forma kulturystyki tak samo nie jest zalecana do rozpoczęcia przyjmowania Tiromelu, takie osoby powinny brać słabsze i bezpieczniejsze środki, które również pozwalają na solidną redukcję tkanki tłuszczowej.

Podczas stosowania leku powinniśmy utrzymywać właściwą dietę, odpowiednią do przyjmowanej dawki.

Odpowiednia podaż kaloryczna w ciągu doby.

Odpowiedni i systematyczny wysiłek fizyczny w granicach 3 dni w tygodniu.

Dzięki prawidłowemu stosowaniu się do wymienionych wskazówek, stosowanie Tiromelu powinno odbyć się bez znaczących przeszkód i trudności, jednakże zawsze warto pamiętać o tym, co może się stać jeśli nasza suplementacja przebiegnie złymi torami. Tiromel to lekarstwo dla osób doświadczonych z kulturystyką, mających pojęcie o własnym ciele, nie bojących się nowych przygód a także takich, którym zależy na zbudowaniu nie tylko odpowiedniej sylwetki, ale także i zdrowego ciała. Na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających hormon T3, a ilość obecnych stężeń w tabletkach na pewno pozwoli każdemu na wybranie odpowiedniej suplementacji w trakcie cyklu.

2 thoughts on “Cytomel-T3-50mcg/tab 20tabs-35zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *