T.MIX-PRO Testosterone mix 300mg/ml 10ml vial – 140zł

T. MIX (testosteron mix) to niezwykła mieszanka aż trzech najbardziej popularnych estrów  testosteronu dostępnych na rynku. Testosteron mix to idealne połączenie estrów:

Enanthate (100 ml),

Cypionate (100 ml),

Propionate (100 ml).
Kombinacja tych trzech form testosteronu zapewnia szybkie efekty i w stosunkowo krótkim czasie umożliwia otrzymanie zwiększenia stężenia hormonu w organizmie.
Spodziewane efekty, które można uzyskać dzięki suplementacji egzogennego testosteronu są związane z jego wykazywanymi właściwościami anaboliczno androgennymi.
Środek również stosowany jest w celach medycznych w terapii leczniczej w przypadku mężczyzn z impotencją lub niedorozwojem płciowym związanym ze zbyt niskim stężeniem testosteronu we krwi.

Testosteron endogenny – pełnione funkcje w organizmie.


Testosteron (jego chemiczna nazwa to 17β-hydroksy-4-androsten-3-on) zaliczany jest do endogennych hormonów z grupy androgenów i z racji tego identyfikowany jest jako typowy steroidowy hormon męski.
Za produkcję endogennego testosteronu odpowiada w głównej mierze praca jąder a dokładniej synteza hormonu odbywa się za pośrednictwem śródmiąższowych komórek Leydiga, które zlokalizowane są w jądrach. Testosteron powstaje na drodze szeregu procesów chemicznych, które aktywowane są pod wpływem działania hormonu luteizującego. W nieznacznej ilości testosteron syntetyzowany jest przez korę nadnerczy.
Mimo, że testosteron w znacznej ilości jest produkowany przez męski organizm, u kobiet również pełni ważne funkcje mimo tego, że jest go znacznie mniej. W żeńskich organizmach testosteron produkowany jest w jajnikach i w przypadku kobiet będących w ciąży przez komórki łożyska.
W tkankach docelowych testosteron przekształcany jest w silniejszą biologicznie formę 5-alfa-dihydroksytestosteron. W celu biologicznej aktywności cząsteczki hormonu łączą się z miejscem aktywnym receptora androgenowego. Receptory androgenowe lokalizują głównie w cytoplazmie komórek docelowych.

U mężczyzn testosteron pełni funkcje:

odpowiada za kształtowanie cech płciowych,

kontroluje proces spermatogenezy,

promuje procesy anaboliczne, poprzez zwiększenie produkcji białek,

reguluje poziom libido,

pobudza rozwój gruczołu krokowego (prostaty),

reguluje poziom cholesterolu we krwi.

Zbyt duże stężenie testosteronu w męskim organizmie może spowodować:


zmniejszenie ilości plemników, jąder, impotencję,
zawał mięśnia sercowego,
niekontrolowany przerost gruczołu krokowego (prostaty),
zaburzenia funkcji wątroby,
trądzik,
obrzęki nóg,
wzrost ciśnienia tętniczego,
problemy ze snem,
bóle i zawroty głowy,
niekontrolowany wzrost masy mięśniowej,
zahamowanie procesu wzrostu organizmu w okresie pokwitania,
wzmożona agresja,
wahania nastroju, urojenia.

Zbyt niski poziom testosteronu może spowodować:


spadek libido,
zmniejszenie owłosienia na ciele,
spadek masy tkanki mięśniowej,
zmniejszenie objętości jąder,
wzrost poziomu estrogenów co skutkuje ginekomastią (rozrost gruczołu piersiowego),
osłabienie tkanki kostnej,
uderzenia gorąca,
problemy z koncentracją,
znaczne obniżenie nastroju, stany depresyjne,
nadwrażliwość.

U kobiet testosteron odpowiada za:

procesy anaboliczne, poprzez intensyfikację syntezy białek,

prawidłowe funkcjonowanie jajników,

siłę i wytrzymałość tkanki kostnej,

poziom libido.

U kobiet zbyt duże stężenie testosteronu w krwiobiegu doprowadza do wystąpienia negatywnych skutków ubocznych. Dlatego też testosteron wykorzystuje się w celach terapeutycznych w leczeniu zaawansowanych form nowotworów czynnych hormonalnie.
Testosteron pełni istotne funkcje zarówno w męskim jak i żeńskim organizmie, mimo dużych różnic z stężeniach. Odpowiedni poziom hormonu odpowiada za kontrole pracy całego układu rozrodczego i reguluje popęd seksualny.

Wskazania do przyjmowania syntetycznego testosteronu:


Jeśli chodzi o mężczyzn najważniejszym wskazaniem do suplementacji testosteronu jest hipogonadyzm pierwotny oraz wtórny, objawy zespołu pokastracyjnego jak również impotencja związana z hipogonadyzmem.
W przypadku kobiet w związku z licznymi skutkami negatywnymi, testosteron stosuje się w celach medycznych w terapii zaawansowanych form nowotworów piersi i współistniejących przerzutów oraz w leczeniu nowotworów endometrium (błona śluzowa macicy).

Mechanizm działania preparatu Testosteron Mix.

Testosteron enanthate – wykazuje szybkie działanie, umożliwiając w dość krótkim czasie uzyskać duży przyrost masy mięśniowej oraz poprawić siłę organizmu. Ten rodzaj estru ma silne właściwości androgenne, co sprawdza się bardzo dobrze w przygotowaniach do różnego rodzaju walk sportowych. Znacząco zwiększa wytrzymałość i wydolność organizmu, przez co pozwala na większe możliwości fizyczne. Ciężki trening już nie będzie problemem.

Testosteron cypionate – intensyfikuje syntezę białek, dzięki czemu silnie promuje procesy anaboliczne. Większa ilość nowopowstałych białek umożliwia tworzenie nowych włókien mięśniowych, które są podstawową jednostką budulcową mięśnia. Ester ten odpowiada za zwiększenie siły organizmu. Zwiększa retencję cząsteczek azotu w tkance mięśniowej oraz wpływa na wzrost stężenia różnorodnych anabolicznych substancji takich jak np. Insulinopodobny czynnik wzrostu IGF-1. Zapewnia tym samym równomiernie rozłożone działanie o charakterze anabolicznym. W istotny sposób wpływa na aktywność komórek satelitarnych. Komórki te biorą udział w procesach naprawczych uszkodzonej tkanki mięśniowej.

Testosteron propionate – klasyfikuje się go jako ester o krótkim czasie działania. Nie wpływa w znaczący sposób na stężenie estrogenów. Wykazuje silne działanie antykataboliczne. Dzięki temu działa protekcyjnie na tkankę mięśniową przed spadkami masy mięśniowej w czasie trwanie diety redukcyjnej o znacznie obniżonej kaloryczności.
Połączenie aż trzech najpopularniejszych estrów testosteronu pozwala na uzyskanie optymalnych efektów względem oczekiwań. Preparat jest często wybierany przez osoby zajmujące się profesjonalnie kulturystyką jak również przez osoby początkujące.

Dawkowanie preparatu Testosteron Mix.


Preparat dostępny jest w formie roztworu o stężeniu 300 mg testosteronu w 1 ml roztworu.
Dawkowanie jest ustalane indywidulanie i jest zależne od poziomu zaawansowania.
Osoby początkujące – zalecana dawka tygodniowa to 300 mg. Najlepiej podzielona na 0,5 ml dwa razy w tygodniu.
Osoby zaawansowane – dawka tygodniowa 500 ml.
Należy mieć na uwadze, że przy wyższych dawkach testosteronu wzmożona jest reakcja aromatyzacji hormonów androgennych co przekłada się na zwiększenie stężenia estrogenów. Może to dorowadzić do licznych negatywnych efektów.
Podczas trwania cyklu, który trwa zazwyczaj między 12-16 tygodni, zaleca się stosowanie dodatkowych preparatów o działaniu antyestrogenowych (np. inhibitory enzymu aromatazy).

Możliwe negatywne skutki uboczne przyjmowania testosteronu:


trądzik,
wypadanie włosów, nadmierne łysienie,
powiększenie gruczołu krokowego (prostaty),
wzmożona agresja,
ginekomastia (powiększenie gruczołu piersiowego),
w przypadku kobiet zbytnia maskulinizacja sylwetki oraz obniżenie głosu.

2 thoughts on “T.MIX-PRO Testosterone mix 300mg/ml 10ml vial – 140zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *